El matí de dissabte passat va tindre lloc a Petrer el campionat provincial per equips absolut on el C.A. Baleària Diànium va presentar els dos equips, masculí i femení, amb uns resultats excel·lents, ja que els xics van pujar al pòdium; van ser 3rs amb 80,5 punts i les xiques, 4es amb 73 punts, amb una desqualificació molt discutida de l’equip de relleus pel pas de testimoni fora de zona.
Aquests van ser els resultats dels nostres atletes:
Joan Perez Pons
Pau Flores Jaen
7.07
7.86
1r 10 punts 60 Ana Muñoz Bertomeu 8.29 3a 7 punts
Miquel Castillo Cuesta
Alejandro Moreno Garcia
22.96
26.41
3r 8 punts 200 Marta Morell Gavila 27.44 2a 8 punts
Miquel Castillo Cuesta 53.11     400 Leire Bisquert Molines 1:01.85 2a 8 punts
Juan Ramon Pous Perez
Izan Martinez Perez
2:02.48
2:26.51
2n 9 punts 800 Emma Fornes Leal 2:39.63 2a 8 punts
Daniel Cano Lopez
Carlos Gimeno Ramón
4:25.56
5:33.08
6 punts 1500 Maria Mulet Mestre 5:51.15 5a 5 punts
Youssef Ahatach Darbon
Jose Luis Alvarez Pic
9:01.61
10:09.03
1r 10 punts 3000 Maria Mulet Mestre 12:13.51 4a 6 punts
Joan Perez Pons 9.10 4t 7 punts 60 tanques Aina Fornes Catala 8.96 1a 9 punts
Pau Flores Jaen 1.32 1,5 punts Alçada Aina Fornes Catala 1.47 3a 7 punts
Cesar Bas Pino
Carlos Gimeno Ramón
2.62
2.42
6 punts Perxa Paula Poveda Coloma 2.02 5a 5 punts
Alejandro Moreno Garcia 4.38 10è 1 punt Llargada Clara Reig Nogales
Paula Poveda Coloma
4.36
3.65
6a 4 punts
Youssef Ahatach Darbon 8.16 4 punts Pes María Lilia Riva Arias 6.72 7a 3 punts
Joan Perez Pons
Juan Ramon Pous Perez
Daniel Cano Lopez
Miquel Castillo Cuesta
1:33.87 2 punts 4×200 Ana Muñoz Bertomeu
Aina Fornes Catala
Emma Fornes Leal
Marta Morell Gavila
DS    
        Triple María Lilia Riva Arias 9.45 7a 3 punts

Campionat Provincial per Equips Sub16

2a i 4a posició per als equips masculí i femení del C.A. Baleària Diànium

 
Dissabte passat els atletes de la categoria cadet (Sub16) del C. A. Baleària Diànium van assistir a l’Estadi Olímpic Camilo Cano de La Nucia per prendre part en el Campionat Provincial per Equips Sub16. Els nostres equips masculí i femení formats per 12 i 14 atletes van aconseguir uns grans resultats. En concret, l’equip masculí es va proclamar subcampió provincial, i l’equip femení va aconseguir una molt bona 4a posició.
A hores d’ara, la federació valenciana encara no ha publicat els resultats en la seua web, però aquests són els nostres atletes que hi van participar.
L’equip masculí va estar format per:
  • Guillermo Fornés Garcia en els 60m llisos.
  • Mario González Alemany en els 300m llisos.
  • Damià Puigcerver en els 600m llisos i el salt amb perxa.
  • Óscar Buigues Dalmau en els 1000m llisos.
  • Jaume Signes Martí en els 3000m llisos.
  • Pablo Negre Smedema en els 60m tanques i triple salt.
  • Eugenio Avargues Moreno en els 3km marxa i el salt de llargada.
  • Eric Nieto Pérez en el salt amb perxa i el salt de llargada.
  • Marc Miralles Pedrós en el salt d’alçada
  • Josep Mengual Benavente en el salt de llargada i els 300m llisos.
  • Roberto Benlloch Bueno en el llançament de pes (9.10) i els 3km marxa.
  • Alex Collado Saenz de Jubera en el llançament de pes i els 60m llisos.
  • El relleu de 4×200 va estar format per Marc, Óscar, Guillermo i Mario.
L’equip femení va estar format per:
  • Luicia Palacios Calero en els 60m llisos i el salt amb perxa (1.80).
  • Nayra Turvey Aparicio en els 60m llisos.
  • Ayla Casado Brall en els 300m llisos (51.18).
  • Ángela Carbonero Tur en els 600m llisos.
  • Pilar Sofia Carbonero Tur en els 1000m llisos.
  • Emma Gimeno Miguel en els 1000m llisos.
  • Sofia Martínez Bertomeu en els 3000m llisos.
  • Ivy VanBaal en els 60m tanques i triple salt (9.34).
  • Blanca González Alemany en salt d’alçada (1.20).
  • Marta Vives López en salt d’alçada (1.10) i triple salt (7.8)
  • Aitana Requejo Rastell en salt de llargada (4.15).
  • Ana Chornet Piera en salt de llargada i 60m tanques.
  • Elsa Escobar Moreno en els 3km marxa i el llançament de pes.
  • Lucia Puig Vega en el llançament de pes i els 300m llisos.
  • El relleu de 4×200 va estar format per Aitana, Blanca, Angela i Pilar Sofia.

Cross d’Alcoi

Diumenge passat, al cross d’Alcoi, van prendre part 5 atletes del C.A. baleària Diànium.
En infantil masculí (3200 m), Roc Miftah Marti i Soldevila 9è (12:44)
En infantil femení (2005 m), Adriana Femenia Cascales 11a (8.27) i Paula Femenia Cascales 24a (9:07)
En veterà masculí (5290 m), Jose Luis Alvarez Pic,14è (18:53)
En popular masculí (4010 m), Ricard Pérez Miñana, 17è (16:18)

10k València Ibercaja

Diumenge passat va tindre lloc els 10K València Ibercaja, amb més de 12.200 participants i on el guanyador, Rhonex Kipruto, va batre el rècord del món.
Del C.A. Baleària van participar Mohamed Rida Younes Chelloubi (30:53) i Victor Manuel Fernandez Garcia (34:25).